Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Svaigs vējš Melburnas Latviešu namā

Gidons Krēmers Melburnas Latviešu namā

Laikraksts Latvietis Nr. 24, 2009. g. 17. febr.
E.L. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
KB

Kremerata Baltica vijolnieks Sandis Šteinbergs nogaršo Kristīnes Saulītes pasniegto Kremerata Baltica dzimšanas dienas kliņģeri. FOTO Gunārs Nāgels.

Ir 8. februāris! Vakar, 7. februārī – Melnajā sestdienā Viktorijā DEG! Deg meži, deg mājas miesti –pilsētiņas – deg mašīnas un deg cilvēki! Uguns viesuļvētra drāzās drausmīgā ātrumā pāri visam, –iznīcinot visu, kas tai gadās ceļā... Var tikai teikt – Elle zemes virsū!!!

Un raugi, – nākošā dienā – brīnumaina kārtā – temperatūra nokritās no +46,4°C uz vidējiem 20C!! Arī mēs, tie, kas nedegām ugunī, bet mocījāmies karstumā, – varam atvilkt elpu... Melburnas Latviešu Namā nepiedzīvots sarīkojums – Gidons Krēmers un daļa viņa Kremerata Baltica orķestra dalībnieku – stīgu kvarteta Eifonija koncerts! Mīļais Dieviņš mums ir bijis labvēlīgs – mēs varam elpot – drīkstam nomazgāties 4 minūšu laikā – mums piesūtīti smilšu pulksteņi vēlamam dušas laika garumam ar pierakstu – varbūt var ātrāk!! Un var arī! Mana mamma teiktu, kā bērnībā teica, –viena vieta redz, otra dzird! Bet mums taču drausmīgs ūdens trūkums... ir jātaupa, kā var un māk! Nu un tā sagatavojusies – sapucējusies, dodamies ceļā!

Ieejot Latviešu namā – šķiet kaut kas ir savādāks – viss liekas priecīgāks, gaišāks; – visur vāzes ar puķēm – mazas lapiņas liesmo – galdi apklāti – sevišķi Misiņa zāle gaiša, omulīga – ar daudzām puķēm un lampiņām! Čaklas un drošas rokas piestrādājušas..! Liekas, tik gaiša atmosfēra – īpaši pēc vakardienas briesmām – šķiet Lotusa zieds uzplaucis uz dažām stundām – izdegušajā tuksnesī...

Sanākam visi dārzā, jo zālē vēl notiek mēģinājums; laiks tik patīkams; visos stūros ļaudis čalo – šampanieša glāzes pildās, un smaidīga apkalpe nes apkārt grozu pēc groza ar karstiem pīrādziņiem... jauki.

Ar nelielu nokavēšanos dodamies zālē sameklēt sev vietas. Šī vakara rīkotāja Anita Andersone mūs uzrunā un apsveic; sākas koncerts: Bēthovena kvartets, par kura norisi un izpildījumu noteikti kāds mūzikas eksperts rakstīs, es neesmu kvalificēta par tik augstām lietām izteikties. Varu tikai rakstīt par saviem iespaidiem, savu sajūsmu, labsajūtu; – vai redaktori to atzīs par drukājamu, – nezinu!

Pēc koncerta Kristīne Saulīte intervēja orķestra vadītāju – pirmo vijoli Evu Binderi. Viņa stāstīja par daudzajām pasaules koncertzālēm, kurās ir uzstājusies: kuras vairāk patīk, kurās vieglāk spēlēt... un tomēr atrada laiku arī iegriezties pie mums! Paldies!

Kad ieradās pats Maestro, – pēc koncerta jaunajā Melburnas koncertzālē (Melbourne Recital Hall), mēs viņu saņēmām ar ilgiem aplausiem. Viņu intervēja Anitas vecākā meita Jāna: labi un asprātīgi (Te varētu pieminēt, ka Jānas tēvs Greiems Andersons (Grahams Anderson) bija tas, kas pārstaigāja Latviju pagājušā vasarā no Krievijas robežas līdz Liepājai!)

Oficiālai daļai beidzoties, visi devāmies atpakaļ dārzā, kur mūs sagaidīja pildītas šampanieša glāzes, un tika iznests kliņģeris ar 12 svecītēm – Kremerata Baltica 12. dzimšanas dienai par godu. Mēs sirsnīgi dziedājām Daudz baltu dieniņu un Augstu laimi, prieku – mielojamies ar šampanieti un milzīgām kliņģera ņukām – priecājāmies par skaisto, labi izdevušos vakaru... Pacilāti devāmies mājās.

Paldies Tev, Anita, un Taviem palīgiem par  – uzziedējušo lotusa ziedu šajās drūmajās dienās. Šis bija tavs pirmais sarīkojums Kultūras Dienu līdzekļu vākšanai; vēlu, lai Tavi turpmākie būtu tikpat sekmīgi!

E. L.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com